Přednáška o Microsoft STC na Gymnáziu a SOŠPg v Čáslavi

Náš blog není jen o vzdělávání a tak se podělím o zkušenost z učitelského života. Tentokrát to bude o přednášce o Microsoft STC, která se uskutečnila na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické, v Čáslavi.

Přednášejícím byl student a účastník Microsoft STC Michal Smetana, který představil studentům naší školy tento program. Co vůbec Microsoft STC znamená? STC (=student trainee center) STC je program od společnosti Microsoft, který pomáhá po dobu dvou let nadaným středoškolákům v seberozvoji. Zaměření je speciální na oblast informačních technologií. 


Přednášku jsme domlouvali od začátku září a uskutečnila se 24. 9. 2021. V průběhu výstupu Michala se studenti mohli dozvědět, co program je, jak je rozdělený, jaké oblasti mohou studenti v rámci tohoto programu zkoumat a také, jaké certifikace mohou za dva roky získat.


Studentské trenérské centrum není nutně jen pro programátory, ale pro nadšence do technologií a lidí, co se rádi vzdělávají. Celkově to bylo poučné a doufám, že to studenty oslovilo.


Přihlášky do tohoto programu je možné zadat na této adrese.

== Vaše Zvládnu to ==

Komentáře