MS Excel - zpřehledněte hodnoty pomocí datových pruhů!

 MS Excel neslouží pouze k výpočtům nebo zpracování dat, ale také k jejich grafické prezentaci. V tomto článku si ukážeme, jak se lépe orientovat ve sloupci, kde máme více hodnot.

graf v excelu na počítači

Z tabulek se dá hodně vyčíst, ale pro lidské oko i mozek je příjemnější a snáze uchopitelnější grafická prezentace dat. Mějme tabulku, ve které bude sloupec s příjmy z jednotlivých měst poboček naší firmy a dejme jim hezčí grafickou formu bez použití grafů.


Podmíněné formátování

Podmíněné formátování je užitečným nástrojem, který za nás formátuje buňky podle zadaných podmínek. Oboje si definuje uživatel - jak podmínky, tak formát. Pokud Vás zajímá podmíněné formátování více, podívejte se na naše video MS Excel - jemný úvod do podmíněného formátování. Má ale i předem nastavená formátování a ty my právě využijeme.

Návod jak na datové pruhy

1) Označíme si sloupec hodnot, u kterých chceme datové pruhy využít


2) Na kartě Domů klikneme na Podmíněné formátování


3) Najedeme kurzorem myši na třetí položku od shora Datové pruhy a zvolíme požadovaný styl.


Podle délky pruhů snadněji poznáme, které pobočky jsou výnosnější. Jednoduché, že? Pokud se chcete zlepšit v Excelu nebo jiných produktech MS Office, podívejte se na náš playlist na YouTube - MS Office nebo čerpejte z našich článků na blogu - MS Office - články.

== Vaše Zvládnu to ==


Komentáře